مقاله ها

10 راه برای ایمن نگه داشتن شما در جاده ها

ایمنی رانندگان ماشین سنگین
بازدیدها

ایمنی راننده یک موضوع مهم در صنعت رانندگی کامیون است. با رعایت برخی روش های ایمنی می توان از بسیاری از تصادفات و صدمات جلوگیری کرد. به‌عنوان یک راننده کامیون، کارهای ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید هر روز برای اطمینان از ایمنی خود و سایر رانندگانی که در جاده مشترک هستند، انجام دهید. برای کمک به ایمن‌تر کردن جاده‌ها، مدرسه رانندگی کامیون آمریکا خوشحال است که تعدادی از این نکات ایمنی را در زیر به اشتراک بگذارد.

تصادف تریلی
تصادف تریلی
 1. کمربند ایمنی خود را ببندید
  مطالعات نشان می دهد که تقریباً از هر 6 راننده کامیون، 1 نفر از کمربند ایمنی خود استفاده نمی کند. استفاده از کمربند ایمنی نه تنها مورد نیاز است، بلکه قابل پیشگیری ترین راه برای کاهش آسیب است. بیش از 40 درصد از مرگ و میرهای ناشی از تصادف هر ساله به دلیل نبستن کمربند ایمنی رخ می دهد.
 2. از استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی خودداری کنید

نه تنها بی احتیاطی است، بلکه در حال حاضر در اکثر ایالت ها استفاده از تلفن همراه دستی هنگام رانندگی غیرقانونی است. صحبت کردن، ارسال پیامک یا نگاه کردن به صفحه گوشی شما باعث حواس پرتی می شود و می تواند منجر به تصادف جدی شود.

 1. از محدودیت های سرعت آگاه باشید

محدودیت های سرعت وجود دارد، به خصوص آنهایی که به طور خاص برای کامیون ها ذکر شده است. در محدوده سرعت مجاز بمانید و در جاده ایمن تر خواهید ماند.

 1. از مواد مخدر و الکل خودداری کنید

اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، نوشیدن الکل و رانندگی بسیار خطرناک است و باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد. داروها شامل هر چیزی است که قدرت قضاوت یا قوای جسمانی شما را مختل می کند، مانند داروهایی که ممکن است باعث خواب آلودگی شوند. علاوه بر نگرانی های ایمنی، تحت تأثیر قرار گرفتن می تواند به قیمت کار شما نیز تمام شود.

 1. برای سفر خود برنامه ریزی کنید

انواع و اقسام رویدادهای غیرمنتظره ای وجود دارد که ممکن است در جاده رخ دهد، اما داشتن یک برنامه می تواند شما را آماده تر کند. هرچه برنامه ریزی بهتری برای سفر داشته باشید (ساعات رانندگی، مسیرها، جستجوی آب و هوا و غیره)، سفر شما ایمن تر خواهد بود.

 1. به بالشتک فضایی کامیون خود توجه کنید

همیشه مراقب ارتفاع و وزن زیاد کامیون خود باشید. اطمینان حاصل کنید که یک بالشتک فضای امن در اطراف خودرو برای جلوگیری از تصادف وجود دارد.

 1. کاهش سرعت برای چرخش / منحنی

هنگام پیچیدن در جاده های پر پیچ و خم یا خارج از رمپ مراقب باشید. بر این اساس سرعت خود را کاهش دهید تا تغییرات خطوط و سایر وسایل نقلیه را تنظیم کنید.

 1. فاصله توقف مناسب را حفظ کنید

اطمینان حاصل کنید که فاصله توقف کافی بین خود و وسایل نقلیه جلوتر از خود را حفظ کنید. جلو نگه داشتن سر و کاهش حواس پرتی به شما کمک می کند از تعاملات نزدیک خودداری کنید.

 1. مراقب آب و هوا باشید

مناطق خاصی از کشور به داشتن آب و هوای غیرقابل پیش بینی معروف هستند، اما سعی کنید تغییرات را پیگیری کنید و در صورت امکان از شرایط رانندگی خطرناک اجتناب کنید.

 1. سالم بخورید و استراحت کنید

یک رژیم غذایی سالم و استراحت کافی شما را در جاده هوشیارتر نگه می دارد. مطمئن شوید که به اندازه کافی بخوابید و اگر احساس خستگی می کنید، خود را کنار بگذارید. یک میان وعده سبک بخورید، پاهایتان را دراز کنید یا یک غذای گربه ای بخورید. خوردن غذاهای ناسالم، نوشیدن نوشیدنی های شیرین و مصرف وعده های غذایی سنگین می تواند شما را خواب آلود کند، بنابراین تا جایی که می توانید به دنبال جایگزین های سالم باشید.

دفعه بعد که در جاده هستید، این نکات ایمنی را در نظر داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی رانندگی کامیون، امروز با مدرسه رانندگی کامیون آمریکا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

×