دسته‌بندی نشده

کامیونهای تک محور و جفت محور

بازدیدها
کامیونهای تک محور و جفت محور

این کامیونها یک کشنده قوی و همه کاره هستند که هم بصورت تک محور و هم جفت محور در بازار عرضه می شوند . وزن کامیونهای تک محور بدون بار 7900 کیلوگرم است . حداکثر نیروی مجاز وارده به محور جلو 600 کیلوگرم و به محور عقب 11400 کیلوکرم است .

کامیونهای تک و جفت محور

کامیونهای تک محور و جفت محور قابلیت بارهایی تا 10 تن و تا 15 تن را دارند و با توجه به باری که می زنند به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند:

  1. کامیون های باری
  2. کامیون مسقف
  3. کامیون بغل بازشو
  4. کامیون کمپرسی
  5. کامیون یخچالی

کامیون باری

کامیونهای باری که دارای دو مدل شش چرخ  و ده چرخ  می باشند که برای حمل و نقل بار مورد استفاده قرار می گیرند . این کامیونها دارای یک جعبه بار ساده و بدو سقف و باز هستند و مناسب برای حمل بارهایی چون میوه و آهن آلات و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

کامیون مسقف

کامیونهای مسقف همانطور که اسمش مشخص است قسمت پشت کامیون بصورت اتاقک پوشیده و مسقف است که برای حمل بهتر و راحتر تر بار در برابر باد و باران شدید و آفتاب طراحی شده است . اغلب این کامیونها دارای قسمتهای ضربه گیر در بخش های داخلی مجهز هستند تا ضربه های وارد شده در جاده به بار آسیب نزند . از این مدل کامیونها معمولا برای حمل بارهایی مانند اثاثیه منزل ، وسایل شکستنی و حمل پوشاک استفاده می کنند .

کامیون بغل بازشو

درب کامیونها معمولا در عقب آنها قرار می گیرند و این کار بعنوان یک اصل قرار گرفته بود. مزیت اصلی این مدل کامیونها بارگیری راحت و آسان آنها است که بین کامیونها محبوبیت زیادی دارد.

کامیون کمپرسی

بارهایی مثل شن و ماسه و بعضی مصالح ساختمانی مسلتزم استفاده از چنین کامیونهایی می باشد به این علت که این کامیونها با داشتن اهرم و جک براحتی بار را تخلیه می کنند که شامل یک اهرم جک هستند که این اهرم جعبه بار را سرازیر کرده و براحتی بار تخلیه می شود .

کامیون یخچالی

بعضی از بارها با توجه به نوع خود حساس تر هستند و اگر با وسیله مناسبی حمل نشوند امکان فاسد و خراب شدن در بین آنها زیاد است . بارهایی مانند گوشت و مرغ و لبنیات و میوه ها می باشند که باید کامیون مجهز به سیستم خنک کننده باشد بنابراین این مدل کامیونها ی مسقفی هستند که به یک سردخانه داخلی مجهز هستند و قابلیت این را دارند که دما داخل جعبه بار تنظیم شود .

کامیونت

کمیونهایی کوچک و کمی از وانت بزرگتر هستند که دارای دو محور و شش چرخ هستند و میزان بارگیری از سه تن تا هشت تن را دارند . راننده با داشتن گواهینامه پایه دو می تواند وسایل نقلیه بار شش تن را براند ولی از شش تن به بال راننده باید گواهینامه پایه یک داشته باشد .

کشنده / تریلی

این کامیونها که به هجده چرخ معروف هستند معمولا برای کمپرسی و کفی استفاده م کنند . تریلی ها کامیونهای دو قسمتی هستند قسمت بارگیر با یک مفصل به کله وصل می شوند و برای بارهای سنگین و حجیم استفاده می شوند . تریلی ها در دو نوع تک و جفت محور می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

×