بررسی فنی خودروهامقایسه ماشین آلات سنگین

وولو FH در مقابل اسکانیا هایلاین آر – www.carclick.ir

بازدیدها
Scanian Highline R

اسکانیا سری Highline R

اسکانیا سری R زمان زیادی است که در جاده ها مشغول به کار است؛ از همین رو، کابین اسکانیا برای کامیون سواران بسیار آشنا است. با وجود این که کابین این کشنده سالخورده شده است، هنوز هم در آن کیفیت دیده می شود. اگرچه همه صاحب نظران صنعت کامیون سازی بر این باور هستند که زمان آن رسیده تا کمپانی اسکانیا یک کشنده با طرحی جدید را معرفی و روانه بازار کند. راننده برای ورود به کابین این کشنده باتجربه باید از سه پله بالا رود؛ پله آخر، طرحی غیرمعمول دارد و کمی مشکل ساز است. هنگام ورود به کابین، با داشبورد آشنای اسکانیا رو به رو خواهید شد؛ داشبوردی که راننده های زیادی، بسیاری از لحظات زندگی خود را با آن سپری کرده اند. اما این گذر زمان به طور کامل ظاهر سالخورده داشبورد اسکانیا را از طراحی جدید و مدرن کشنده های داف، ولوو و اکتروس متمایز می کند.

Scanian Highline R

اسکانیا هیچ زمان در ساخت کابین های جادار موفق نبوده و یخچال آن نیز از این قاعده  مستثنی نیست. کابین این مدل در گروه کشنده های اروپایی کوچک ترین است و درست مانند کشنده مان فضای بار کمی دارد. برخلاف این که تختخواب پایینی دارای سیستم بازشونده خوش ساخت و در ظاهر کاربردی است، اما در عمل چندان کاربردی نیست و امتیاز پایینی می گیرد. زیر تختخواب، فضای خوبی در نظر گرفته شده است، اما به دلیل وجود لبه های تیز در طراحی قسمت های کابین، استفاده از آن ها سخت است. اگر زمانی به استفاده از این فضا عادت کردید، باید مراقب باشید که به خودتان صدمه ای وارد نکنید. محل قرار گیری صندلی راننده مناسب است، ولی با این حال طراحان این شرکت باید به فکر به روز کردن آن باشند. داشبورد منحنی شکل اسکانیا از هر نظر مناسب است. در این داشبورد، همه چیز در دسترس راننده قرار گرفته است و برای قرار دادن لوازم کوچک به اندازه کافی جا هست. گفتنی است، سیستم تعلیق اسکانیا و کیفیت سواری آن در این گروه، جایگاه سوم را پشت سر داف XF و ولوو FH بدست آورد.

Volvo FH
ولوو  Globe Trotter FH

ولوو FH نیز درست مانند داف XF به تازگی وارد بازار شده است. کابین ولوو 8.12 مترمکعب فضا دارد که در این گروه سومین کابین جادار محسوب می شود. شاید بیش ترین فضا را در این گروه نداشته باشد، اما چیزی که کاملاً مشهود است، فضای بیش تری است که نسبت به مدل قبلی FH دارد. شرکت ولوو این بار از تمام فضای کابین به خوبی استفاده کرده است. راننده برای ورود به کابین باید از سه پله بالا رود. طراحی فضای بار خوب است و  از بیرون نیز در دسترس است. بیرون از کابین یک کمد تعبیه شده است که درون آن یک مخزن آب کوچک قرار می گیرد. زمانی که نیاز دارید قبل از ورود به کابین دست های خود را بشویید، اهمیت این مخزن آب را متوجه می شوید و آن را بسیار کاربردی می یابید.

ولوو FH بدون شک دارنده بیش ترین فضای بار در بین رقبا است؛ البته با احتساب کمدهای سفارشی پشت سر راننده. حالا اگر این کمدها نباشند، وضعیت به طور کل برای ولوو تغییر می کند و در گروه، سوم می شود، چراکه حجمی برابر با 217 لیتر فضای بار را از دست می دهد. نمای داخلی ولوو بسیار هوشمندانه و زیبا طراحی شده است. اصلی ترین نکته منفی، پرده های کابین است. این پرده ها به خوبی جلوی نور را نمی گیرند و حتی با وجود بسته بودن آن ها به راحتی می توانید مطالعه کنید. از دید کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در کابین، ولوو FH پشت سر کشنده های داف و مرسدس قرار می گیرد. در ظاهر، جنس کمدها خوب است اما به محض کار با آن ها متوجه کیفیت پایین این کمدها می شوید.

Volvo FH

طراحی کابین و مکان نشستن راننده به گونه ای است که به راننده دید بسیار خوبی از جاده می دهد. یکی از دلایل این دید خوب، آینه های بسیار جمع و جور ولوو است و باید گفت که تقریبا نقطه کوری وجود ندارد. قاب نگهدارنده آینه های این ولوو، انقلابی در طراحی آن ها محسوب می شود. صاحب نظران این صنعت همگی امیدوارند که کمپانی های رقیب هم به همین شیوه ساخت روی آورند.
ولوو FH در جاده نظر همه را به خود جلب می کند و باید امتیاز بالایی برای کیفیت رانندگی آن در نظر گرفت. سیستم تعلیق مستقل محور جلو عملکرد بسیار مناسبی دارد و جای هیچ بهانه ای به جا نمی گذارد. پایداری این کشنده و حرکت آن در سربالایی و سرپایینی بدون مشکل و روان است. لازم به ذکر است که کابین این ولوو کم صدا است. در ادامه جدول امتیازات مربوط به کابین، کیفیت سواری و تجهیزات ایمنی هر یک از این کشنده ها را به صورت تفکیک شده مشاهده می کنید.

جهت درج رایگان آگهی خرید یا فروش هر نوع ماشین سنگین در سایت کارکلیک بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نکات مهم درباره خرید ماشین سنگین
ده نکته درباره خرید خودروهای سنگین و نیمه سنگین
ماشین سنگین کارکرده
موارد کلیدی خرید خودروی سنگین
مرجع تخصصی خرید و فروش ماشین سنگین در ایران “کارکلیک
کارکلیک مرجع تخصصی خرید و فروش ماشین سنگین
آدرس وب سایت کارکلیک www.carclick.ir
آدرس اپ کارکلیکm.carclick.ir
آدرس وبلاگ کارکلیک carclick.ir/weblog
آدرس سایت پینترست https://www.pinterest.com/carclick11
آدرس صفحه ما در یوتیوب www.youtube.com/UCMUjWzqdGUaOeB366_aBR0A

نقشه کارکلیک

کارکلیک

آدرس: منطقه ۱، تهران، استان تهران


1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟