بررسی فنی خودروهامقاله ها

ولوو FH16 – تعادل قدرت و راحتی در میان کامیون ها

مرجع خرید و فروش ماشین سنگین
بازدیدها

وقتی زندگی در جاده چیزی جز بهترین را نمی طلبد. ولوو FH16 قدرت کارایی کارآمد و سطح راحتی را فراهم می کند که باعث می شود فشار کمتری ایجاد شود. این کاملا مناسب برای سنگین ترین وظایف است.

ولوو یک شرکت سوئدی می باشد که اهداف بزرگی در گرفتن بازار سوئد داشت. هدف این شرکت خودرو سازی تولید کامیون متناسب با آب و هوای سرد و خشک سوئد بود. این شرکت کامیون سازی نه تنها توانست این بازار را از آن خود کند بلکه به شهرتی جهانی نیز دست یافت. این شرکت به یکی از قدرترین و حرفه ای ترین شرکت های کامیون سازی در سطح جهانی تبدیل شده است.

کامیون های کشنده ولوو یکی از حرفه ای ترین و موفق ترین کامیون ها در صنعت خودرو سازی سنگین بوده اند. در کشور ما نیز  کامیون های ولوو FH یکی از مهم ترین انتخاب های رانندگان بوده است.

این کشنده ها از بهترین نوع و قوی ترین کشنده ها تا به حال در بازار ایران هستند که با شرایط جاده ای ما هم خوانی دارند.

در گذشته نه چندان دور کشندهFH500  از نوع قوی ترین کشنده در ایران محسوب می شد. که در میان رانندگان بقیه کشورهای جهان نیز شناخته شده است. در حال حاضر کامیون های سری FH مدل های گوناگونی دارند کهFH16  بعد از رونمایی در نمایشگاه یکی از هوشمندترین نوع کامیون ها در بین رانندگان ایرانی شناخته شد و به فروش خوبی هم رسید

ولوو FH16

اخیرا مدل 2019 این مدل در دنیا معرفی شد که با داشتن قویترین موتور و مقاومت در سازه و محور های این رتبه جهانی را از آن خود کند.

کشنده اسکانیا مدلی دیگر از کامیون های دوست داشتنی در بین رانندگان ایران و سراسر جهان محسوب می شود که در اغلب موارد اسکانیا با ولوو مقایسه می شود. تنها تفاوتی که می توان به آن اشاره کرد کوچک بودن کابین و وسایل داخل آن است.

نکته ای که باید به آن اشاره شود، این است که اسکانیا از لحاظ کیفیت جزء بالاترین و با کیفیت ترین صنعت های کامیون سازی محسوب می شود.

سازندگان ولوو نیز در سری های FH500 و FH16تغییرات اساسی را در طراحی کابین انجام داده اند. و همچنین توانسته اند در این مدل سری ها بسیاری از مشکلات پیشین را برطرف نمایند. و نکته خیلی مهم دیگر این است که محل صندلی راننده طوری جای گذاری شده که تقریبا نقطه کوری برای رانندگان وجود نداشته باشد.

بعلاوه فضای بار ولوو از زمان شروع به کار این شرکت تا به حال یکی از با ظرفیت ترین ها در اروپا می باشد. در طراحی خارجی اشاره شده است که این کامیون یک درجه بالاتر از هر چیز دیگری در قدرت و راحتی است.

ولوو FH16

پیشرانه ای که تا 750 اسب بخار نیرو تولید می کند ولوو FH16 به راحتی می تواند وزن ترکیبی تا 325 تن را بکشد. و فضای داخلی منحصر به فرد یک محیط کار راحت را ارائه می دهد. این یک نماد صنعت است و یک ابزار قابل اعتماد است.

میزان آلایندگی کشنده ولوو

این کشندهFH16  معیارهای عدم آلایندگی را تماما رعایت کرده است و استاندارد Euro 5 اروپا را نیز به دست آورده است. به این معنا که در این مدل میزان انتشار گاز آلاینده اکسید نیتروژن در حدود 40% کاهش پیدا کرده است. ولوو FH16 از نظر زیست محیطی، کامیونی دوستدار محیط زیست می باشد.

موتور این این مدل کامیون بسیار حرفه ای شده، در حالی که نیرو و گشتاور تولیدی توسط موتور 40 درصد افزایش یافته است، 40% هم آلایندگی خود را کمتر کرده است.

این کامیون کشنده ویژگی جالب دیگری که دارد صدای موتور خود را در زمان درجا کار کردن به شدت پایین آورده است. زمانی که این کامیون در حالت معطل کار می کند به میزان 2 دسی بل نسبت به مدل های قبلی خود کاهش صدا دارد.

کابین جدید ولوو FH16

شکل کابین ولوو FH16 در لبه های آن نرمتر است. و جلوپنجره منحصر به فرد ولوو FH16 دارای نقره ای است و اشاره می کند که این چیز اضافی است.

احساس تکامل در کابین ولوو FH16 وجود دارد. این متفاوت از هر چیز دیگری است، در عین حال بسیار آشنا است. رنگ ، مواد و کیفیت ساخت مخصوص ولوو FH16 است.

ولوو FH16

کابین خواب در اندازه های مختلف

کابین Sleeper ، کابین Globetrotter ، کابین Globetrotter XL و کابین Globetrotter XXL.

ولوو FH16

دسترسی
آسیا / اقیانوس آرام ، اروپا ، خاورمیانه / آفریقا و برزیل.

موتورها
D16K: 550 ، 650 ، 750 اسب بخار

ولوو FH16

درباره رکورد سرعت ولوو بیشتر بخوانید.

جهت درج رایگان آگهی خرید یا فروش هر نوع ماشین سنگین در سایت کارکلیک بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

کار کلیک
واردات ماشین سنگین

نکات مهم درباره خرید ماشین سنگین
ده نکته درباره خرید خودروهای سنگین و نیمه سنگین
ماشین سنگین کارکرده
موارد کلیدی خرید خودروی سنگین
مرجع تخصصی خرید و فروش ماشین سنگین در ایران “کارکلیک
کارکلیک مرجع تخصصی خرید و فروش ماشین سنگین
آدرس وب سایت کارکلیک www.carclick.ir
آدرس اپ کارکلیکm.carclick.ir
آدرس وبلاگ کارکلیک carclick.ir/weblog
آدرس سایت پینترست https://www.pinterest.com/carclick11
آدرس صفحه ما در یوتیوب www.youtube.com/UCMUjWzqdGUaOeB366_aBR0A

کارکلیک

دیدگاهتان را بنویسید

×