بررسی فنی خودروها

نکات مهم در خرید کامیون تک محور و جفت محور

بازدیدها

اکثر رانندگان ماشین های سنگین و کامیون داران که با کامیون در ارتباط هستند در مورد نکات فنی و سلامت کامیون مهارت و تخصص لازم را دارند ولی در این بین هستند افرادی که اطلاعات و دانش زیادی در مورد کامیون نداشته و قصد خرید کامیون دارند. سعی کردیم نکات مهم که خریدار لازم است به آنها توجه داشته باشد اشاره کنیم ولی برای اطمینان خاطر توصیه می شود از افراد با تجربه و فنی کار و تعمییرکار ماشین سنگین مشاوره بگیرید تا خودرویی سالم و بدون نقص خریداری کنند .

خرید کامیون و ماشین های سنگین

در این مقاله به نکات مهم در خرید کامیون تک محور و جفت محور می پردازیم. قبل از مطالعه این نکات به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله کامیون تک محور و جفت محور را بخوانید.

نکات مهم خرید کامیون تک محور و جفت محور

نکاتی که باید توجه کرد شامل موارد زیر می باشد :

1:به ظاهر بیرونی کامیون و همچنین داخل کامیون مانند اتاقک و کابین و داشبورد توجه شود زیرا سالم و مرتب بودن اینها نشان دهنده این است که شخص به خوبی از کامیون مراقبت نموده است.

2: به فنربندی و شاسی و اکسل توجه داشته باشید زیرا هر کدام از اینها درهندلینگ و کنترل کامیون نقش بسزایی دارند و اگر مشکل داشته باشند باعث خرج و مخارج اضافی برای شما خواهند داشت .

3:مهمترین قسمت هر خودرو موتور آن است که در کامیونها هم موتور مهم ترین و پیچیده ترین بخش آن محسوب می شود .برای بررسی موتور از روی ظاهر ببینید که روی سیلندر و بقیه قطعات روغنی نباشد زیرا با وجود روغن ممکن است خرابی سرسیلندر یا نشتی در قطعات اتفاق افتاده باشد . اگر ماشین روشن است به صدای موتور و توربوی آن دقت کنید که صدای بدی هنگام کار کردن موتور و گاز خوردن آن وجود نداشته باشد که اگر صدای بدی شنیدید بدانید کامیون مشکل دارد و بعد از اینکه موتور کمی کار کرد و گرم شد به اگزوز نگاه کنید اگر دود سفید از اگزوز خارج شد احتمالا موتور روغن سوزی دارد و رینگ و واشر باید تعویض شود .

4:تایرها از قسمت مهم کامیون می باشد به این دلیل که تعداد تایر در کامیونها زیاد است و از نظر قیمت گران هستند اگر ضعیف وفرسوده باشند بعد مدت کوتاهی خراب شده و متحمل هزینه گزافی بابت تعویض آنها خواهید شد و همچنین بهترین جنس برای لاستیک از نوع تیوبلس می باشدکه دوام ومقاومت بالایی دارند.

5: در صورت امکان کمی با کامیونی که قرار است خریداری کنید رانندگی کنید که در این صورت از سالم بودن صندلی ها و سیستم فنربندی مطمئن می شوید و در حین رانندگی اگر صدای قیژقیژ یا صداهای اضافی آمد متوجه خواهید شد که عیب از کابین یا فنربندی کامیون است .

6:بیمه از جمله موارد مهم در کامیون است . بیمه کامیون و انواع ماشین آلات سنگین در قیمت نهایی آنها نقش بسزایی دارند و باید اطلاعات کافی در این مورد بدست آورید .

7: گیربکس از بخش اصلی کامیون است به این دلیل که تعداد دنده های کامیون زیاد است اگر به آن توجه نشود دردسر زیادی برایتان بوجود می آورد و اگر ایراد داشته باشد مجبور می شوید گیربکس را باز کنید که خود هزینه زیادی باید پرداخت کنید .

8: در پایان به شما پیشنهاد می کنیم علاوه بر چک کردن این موارد ذکر شده از کارشناسان و تعمیرکاران خبره راهنمایی و مشاوره بگیرید تا دچار مشکل نشوید .

دیدگاهتان را بنویسید

×