بررسی فنی خودروهامقاله هامقایسه ماشین آلات سنگین

سیستم فرمان پویای VOLVO در VOLVO FM

مرجع خرید و فروش ماشین سنگین
بازدیدها

از همان روز اول سیستم فرمان پویای Volvo پایداری بی‌نظیر در سرعت‌های بالا و کنترل کامل در سرعت‌های پایین عرضه کرده است. جدیدترین نسخه این سیستم دارای چندین ویژگی بسیار مفید برای رانندگی روزانه است. این سیستم هم‌اینک قابلیت بیشتری برای سفارشی شدن دارد و به شما کمک می‌کند تا موقعیت را در جاده حفظ کنید و همچنین وقتی تشخیص دهد که لیز خوردن یا لغزشی در حال وقوع است، وارد عمل می‌شود.حماسه اسپلیت – فیلم‌ را تماشا کنید

سیستم فرمان پویا در طول روز

با وجود سیستم فرمان پویای Volvo لرزش‌ها و ضرباتی که هنگام رانندگی در سطوح ناهموار به غربیلک فرمان منتقل می‌شوند، از بین می‌روند. حرکت با دنده عقب و مانوردهی در مکان‌های تنگ نیز آسان‌تر شده است چرا که مقاومت غربیلک فرمان در سرعت‌های پایین تا ۷۰% کاهش یافته است. علاوه‌بر این به محض اینکه دستان شما روی فرمان شل شود، غربیلک فرمان به طور خودکار خودمرکز می‌شود.

در سرعت‌های بالاتر، کامیون به شکلی مطمئن حتی در سطوح نامناسب و با وجود بادهای جانبی قوی جهت خود را حفظ می‌کند. این تکنولوژی با فرمان هیدرولیکی کامیون شما کار می‌کند که موتوری الکتریکی با کنترل الکترونیکی آن را پشتیبانی می‌کند. این موتور به طور مداوم ورودی‌های فرمان را تنظیم و نیروی چرخشی اضافی را هنگام نیاز و چنانچه لازم باشد، عرضه می‌کند.

صرف زمان کمتر برای تغییر تنظیمات‌تان

با سیستم فرمان پویای Volvo می‌توانید به سرعت تنظیمات فرمان خود را از طریق منوی آنبورد انتخاب و سفرتان را آغاز کنید. بسته به جایی که می‌خواهید در آنجا رانندگی کنید می‌توانید عملکرد کمک به حرکت در بین خطوط‬‏‫ را نیز با لمس دکمه‌ای درگیر کنید. عملکرد کمک به پایداری همواره در پشت صحنه فعال است.

سیستم فرمان پویای VOLVO با تنظیمات فردی

این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا فرمان را از طریق منوی از پیش تنظیم شده سیستم فرمان پویا شخصی کنید. می‌توانید از بین مجموعه‌ای از حالت‌های از پیش تنظیم شده انتخاب کنید یا تنظیمات فرمان را به طور کامل از طریق منوی سفارشی، سفارشی کنید.

سیستم فرمان پویای VOLVO با عملکرد کمک به پایداری

چنانچه کامیون‌تان شروع به لغزیدن کند، حتی اگر این لغزش نامحسوس باشد، سیستم فرمان پویای Volvo‬ با عملکرد کمک به پایداری وارد عمل می‌شود و با نرم کردن فرمان به شما کمک می‌کند تا فرمان را در جهت مخالف بچرخانید و خودرو را پایدار کنید. با وجود حسگرها در موقعیت‌های مختلف سرعت چرخش کامیون بررسی می‌شود.

سیستم فرمان پویای VOLVO با عملکرد کمک به حرکت در بین خطوط‬‏‫

وقتی با سرعتی بیش از ۵۵ کیلومتر بر ساعت می‌رانید، سیستم پشتیبانی حرکت در بین خطوط وارد عمل می‌شود. این سیستم با استفاده از دوربین موقعیت خودرو را بررسی می‌کند. وقتی شناسایی می‌کند که این خطر وجود دارد که شما به خارج از مسیر حرکت فعلی برانید، سیستم هدایت فعال می‌شود و به شما کمک می‌کند تا به جهت مورد نظرتان بازگردید. چنانچه به کمک اضافه دیگری نیاز باشد، به راننده به‌جای هشدار سمعی، از طریق لرزشی آرام در غربیلک فرمان اخطار داده می‌شود.

رانندگی بدون زحمت در هر سرعتی

سیستم فرمان پویای Volvo در سرعت‌های بالا شما را به صورت پایدار و در مسیر نگه می‌دارد. و در حین مانوردهی آهسته و دقیق بدون آنکه میزان بار اهمیتی داشته باشد نیروی فرمان را حفظ می‌کند. در حقیقت در این شرایط می‌توانید Volvo FM را با یک انگشت هدایت کنید.

هم‌اینک به راحتی حرکت رو به جلو، دنده عقب بروید

ما فشار را از شما هنگام دنده عقب رفتن با کامیونی که کاملاً پر است، برداشته‌ایم. سیستم فرمان پویای Volvo دقت و هدایتی تقریباً آسان عرضه می‌کند، به این شکل که به طور خودکار چرخ را به موقعیت خنثی برمی‌گرداند. و در مسیری با پایداری ارتقا یافته می‌توانید بدون انحراف از مسیر با دنده عقب برانید.

رانندگی کاملاً مستقیم در همه شرایط

مجبور به اصلاح مسیر پس از ترمزگیری در مسیری ناهموار شده‌اید؟ از بین رفت. از چاله‌ها، گودی‌ها و علائم جاده ضربه خورده‌اید؟ تقریباً قابل دیدن نیستند. ‏‫سیستم فرمان پویای Volvo حتی تأثیر بادهای قوی جانبی را متعادل می‌کند. پس مشت‌تان را روی غربیلک فرمان شل کنید؛ مسیر کامیون فقط زمانی که شما بخواهید عوض می‌شود.

رانندگی پویا

رانندگی پویا

فرمان پویای Volvo با تنظیمات فردی کنترل کامل را به شما می‌سپرد. شما هستید که مقاومت غربیلک فرمان را تنظیم می‌کنید تا با شرایط رانندگی و علایق شما متناسب باشد. هم می‌توانید تنظیمات از پیش تعریف شده را انتخاب کنید و هم تنظیماتی که کاملاً سفارشی شده است. نتیجه – این امر کمک می‌کند تا دقیقاً همان تجربه‌ای را از رانندگی داشته باشید که می‌خواهید.

پرهیز از لغزش

پرهیز از لغزش

فرمان پویای Volvo با عملکرد کمک به پایداری احتمال وقوع حوادث بر اثر لغزیدن را به حداقل می‌رساند. چنانچه سیستم لغزشی را تشخیص دهد فوراً با نرم کردن فرمان به کمک راننده می‌آید. این امر به شما کمک می‌کند تا خودرو را پایدار کنید – حتی پیش از اینکه متوجه شوید اتفاقی در حال وقوع است.

بین خطوط بمانید

بین خطوط بمانید

فرمان پویای Volvo با عملکرد کمک به حرکت در بین خطوط، احتمال وقوع حوادث بر اثر چپ شدن و برخورد با خودروهای دیگر را به حداقل می‌رساند. چنانچه کامیون شما به طور ناخواسته به خط‌کشی مسیر حرکت نزدیک شده باشد، با حرکت آرام فرمان به شما کمک می‌شود تا به جهت مورد نظرتان بازگردید. این حرکت به سختی قابل تشخیص است اما ایمنی را به سطح جدیدی برده است.

به کابین جدید خود خوش آمدید

فرمان پویای Volvo با فرمان خارجی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از طریق کنترل از راه دور با کامیون‌تان کار کنید. این قابلیت در مواردی که حرکت‌های کوتاه مکرر کامیون با کار کردن خارج از کابین ترکیب شده باشد، ایده‌آل است. بازدهی‌تان ارتقا می‌یابد و نیازی به گفتن نیست که چطور روز کاری‌تان راحت‌تر می‌شود.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

×