دسته‌بندی نشده

حقایقی خواندنی درباره دنیای کامیونها

بازدیدها

در زمانهای خیلی دور کشور آمریکا در صنعت ساخت ماشین آلات سنگین در جهان بی رقیب بود .

برندهایی چون پونتیاک ، اپل ، اولدوزمبیل ، ماک ، اینترنشنال حرف اول را در جهان می زدند . کشورهایی چون ژاپن و کره داشتن این نوع ماشین ها برایشان آرزو بود اما کم کم برندهایی چون پونتیاک اپل اولدرزمبیل و اینترنشنال با ورود برندهای دیگر از سراسر جهان نام و نشانشان از بین رفت . حقایقی در مورد این ماشین آلات سنگین در جریان هستند.

کامیون های برند آمریکایی

حقایقی در مورد برندهای آمریکایی

برای بسیاری از ما کامیونهای آمریکایی یعنی ماک و اینترنشنال می باشد . در کشور ما فقط این مارکهای معروف آمریکایی شناخته شده است و برای کامیون داران جذابیت ومحبوبیت دارد . اما برندهای دیگری در امریکای شمالی وجود دارند که بسیار پر آوازه و قدرتمند و پرفروش هستند . برندهایی مانند فریت لایند که محصول پر آوازه ای چون کشنده کسکادیا را تولید می نماید . این شرکت از سازندگان قدیمی ماشین آلات سنگین در منطقه آمریکای شمالی است .

این شرکت چند سالی ست که در حدود بیش از یک سوم بازار این منطقه را به تنهایی در اختیار دارد و این میزان در سال 2015 تا امروز به 6/38 درصد در کلاس 8 سنگین وزنها می رسد . این در حالی است که رقبایی مانند کنوورث 14 درصد و پیتربیلت 4/13 درصد و اینترنشنال 8/12 درصد و ولوو که به کمک ماک وارد این بازار شده 2/12 درصد و ماک نیز 1/7 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد . به همین دلیل است که معروفترین محصول این شرکت یعنی کسکادیا که کشنده ای باابهت وزیباست عنوان پرفروش ترین کامیون آمریکای شمالی را در اختیار دارد . در صورتی که این برند در ایران ناشناخته است .

کامیون های آلمانی

کامیون های فوق ستاره آلمانی

در کشور برندهای اروپایی مانند مرسدس بنز و ولوو بسیار شناخته شده است اما مرسدس بنز با محصول فوق ستاره اش یعنی کامیون آکتروس که نسل چهارم را برپا کرده است  و در بین کامیون داران بسیار محبوب و بی رقیب می باشد . این شرکت آلمانی توانسته سهم 24 درصدی از بازار اروپا را به خود اختصاص دهد .

کامیون های کشور چین

کامیون دانگ فنگ محصول کشور چین

ایرانیان خاطرات خوبی از برند دانگ فنگ که یک محصول چینی است ندارند به خاطر وجود محصولات بسیار بی کیفیت سری اول ورودی از کمپانی چین به بازار کشورمان اعتبار خود را در بین ایرانیان از دست داده است . اما در حدود 2 سال پیش شرکت ولوو و شرکت دانگ فنگ را خریداری نمود و با شرکت شراکت دانگ فنگ پای خود را در بازار آسیا به خصوص چین باز کرد تا جایی که ولوو توانست با آمار فروش بالای دانگ فنگ درمقابل برندهای آلمانی تا حدودی پیشرفت کند .

البته این برند چینی نیز از این فرصت استفاده کرده و محصولات خود را وارد بازار اروپا نمود . تاجایی که علاوه بر بازار چین را در اختیار گرفت در کمال ناباوری رتبه اول فروش در جهان را در اختیار دارد. دانگ فنگ در سال حدود 500 هزار دستگاه وارد بازار جهانی می نماید . مهمترین رقبای دانگ فنگ و فوتون هستند و فوتون از همکاران نزدیک مرسدس بنز به شمار می آید.

کامیون های ولوو و اسکانیا کشور سوئد

کامیون های برند سوئدی

کامیون های ولوو و اسکانیا برای ما ایرانیان بسیار معروف و شناخته شده اند هر دو این شرکتها متعلق به کشور سوئد می باشند که از بزرگترین سازندگان خودروهای کار و تجاری در دنیا هستند البته اسکانیا نسبت به شرکت ولوو آمار فروش بیشتری در بازار سوئد و جهان دارد .

کامیون های کشور ژاپن

ایسوزو برند ظریف و قدرتمند ژاپنی

شرکت ایسوزو و هینو از برندهای بزرگ تجاری کشور ژاپن هستند که بسیار برندهای معروف و محبوبی در بین کامیون داران می باشند . البته ایسوزو تولیدکننده برتر خودروهای کار و تجاری سبک وزن و میان وزن است هرچند در رده سنگیم وزنها حضور دارد. این برندهای ژاپنی در بازارهای آسیای شرقی حتی در آمریکای شمالی بسیار پرفروش و موفق بوده اند.

داستان ساخت کامیون آکتروس

مرسدس بنز به خاطر وجود شرکت تولیدی بزرگش در ترکیه فروش بسیار بالایی در این کشور دارد که این باعث شده در قرن اخیر مرسدس بنز یک محصول پرفروش خود را بنام آکتروس در این کشور تولید نماید .

کامیون DAF XF در بازار اروپا

 بیش از یک سال است که در بازار کشورمان وارد شده است در صورتی که برای این محصولXFداف خدمات پس از فروش مناسبی در نظر بگیرند می تواند رقیب سرسختی برای دیگر برندها در ایران باشد . این برند در اروپا علاقه مندان بسیاری دارد که او را از سایر رقبا در بازار اروپا بالاتر قرار می دهد . در بسیاری از موارد عنوان پرفروش ترین کامیونها را در اروپا بنام خود ثبت کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

×